VIII edycja Konkursu Recytatorskiego „zerówek”.

Od ośmiu już lat, co roku na wiosnę, w Bibliotece Publicznej w Gliniance – uczniowie klas „0” z miejscowej szkoły rywalizują ze sobą w Konkursie Recytatorskim „Mój ulubiony wiersz”. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, zainteresowanie ich poezją, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W tym roku, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci wybrały do prezentacji wiersze patriotyczne. Zmagania z trudną sztuką recytacji odbyły się 15 marca. Uczestnicy, przełamując tremę, zaprezentowali swoje wiersze najpiękniej jak potrafili. Towarzyszyła temu wspólna radość z udanego występu. Jury konkursu oceniało umiejętności interpretacyjne, dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Poziom konkursowych zmagań był wyrównany, dlatego jurorzy mieli bardzo trudne zadanie by wyłonić tych najlepszych.

Po przesłuchaniu uczestników konkursu,

Komisja w składzie:

1. Marzena Kopka – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna
  2. Barbara Trześniowska – pedagog szkolny
  3. Dorota Milewska – kierownik filii BP w Gliniance

postanowiła nagrodzić i wyróżnić:

I miejsce       –  Lidia Smolińska      – R. Przymus „Polska”

I miejsce      –  Radek Niziołek                  – A. Mickiewicz „Inwokacja”

II miejsce     –  Karol Mielcuch                  – I. Salach „Warszawa”

II miejsce     –  Ala Jarmołowicz      – L. Wiszniewski „11 listopada”

III miejsce    –  Szymon Wieczorek  – W. Bełza „Czym będę”

III miejsce    –  Oliwia Popis            – J.Wybieralska „W samym sercu Europy”

Wyróżnienie –  Natalia Gańko                  – Cz. Janczarski „Co to jest Polska”

Wyróżnienie –  Ala Pawlicka           – J. Białobrzeska „Moja mała Ojczyzna”

Wyróżnienie –  Julia Retka              – J. Wybieralska „Moja Ojczyzna”

Wyróżnienie –  Filip Papis              – W. Chotomska „Twój dom”

Wyróżnienie –  Jaś Kąkol                – J. Tuwim „Ojczyzna”

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy.

D.M.