Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Bajkowe Mikołajki – zaproszenie

Zapraszamy na bajkowe Mikołajki organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna!

6 grudnia 2016 r. (wtorek) Dom Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, godz. 18:00

Spektakl: „O płaczącej królewnie i wesołym Jasiu”

Płacząca królewnaTeatr Lalek Dużych „Pianka” zaprasza dzieci i dorosłych na spektakl o tym, że trzeba cieszyć się chwilą i  tym co się ma.

Królewna, za sprawą czarodziejskiego zaklęcia, z grzecznej dziewczynki przeistacza się w nadąsaną i bez przerwy płaczącą marudę. Król aby poprawić jej humor, spełnia wszystkie zachcianki jedynaczki. Niestety im bardziej się stara, tym bardziej rozkapryszona i niezadowolona robi się jego córka. W zamku zjawiają się liczni kawalerowie, którzy próbują zdjąć zaklęcie z płaczącej księżniczki. Jednak żadnemu z nich się to nie udaje. Kiedy wszyscy tracą już nadzieję na „odczarowanie płaczącej królewny” do zamku przybywa beztroski Jaś. Chłopiec szczęśliwy i cieszący się z prostych rzeczy. Czy radość pokona smutek? Czy Jaś i jego pogodne usposobienie poradzą sobie z klątwą?

Spektakl przeznaczony dla osób od lat 4 do 104. 🙂

Scenariusz: Urszula Brzost,  Lalki: Agnieszka Patoka;  Występują: Magdalena Ciężkowska, Radosław Stosio, Urszula Brzost

WEJŚCIÓWKI: 5,00 zł/ osoba do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w bibliotekach Gminy Wiązowna (w Wiązownie, Duchnowie i Gliniance)

***

10 grudnia 2016 r. (sobota) Dom Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, godz. 13:30-18:00

Warsztaty plastyczne i plastyczno-literackie, koncert piosenek z bajek Disneya w wykonaniu artystów krakowskich scen muzycznych oraz spotkanie ze św. Mikołajem 🙂

Bajkowe MikołajkiProgram:

13:30-14:30 malowanie twarzy, warsztaty plastyczne
14:30-15:30 warsztaty plastyczno-literackie w nawiązaniu do książki Ciekawski George
15:30-16:00 poczęstunek, kiermasz książek
16:00 koncert: “Piosenki z bajek Disneya” w wykonaniu artystów krakowskich scen muzycznych
17:15-18:00 Spotkanie ze Świętym Mikołajem

WEJŚCIÓWKI:  20,00 zł/ osoba do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie oraz w bibliotekach Gminy Wiązowna (w Wiązownie, Duchnowie i Gliniance)