Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Książki, które warto przeczytać

Polecają nasze bliblioteki:

Biblioteka w Wiązownie

medalionTomasz Łysiak „Medalion na pancerzu.

To doskonała lekcja historii Polski i patriotyzmu w jednym.

W kilkudziesięciu esejach autor prowadzi czytelnika szlakiem swoich, a właściwie naszych bohaterów. Te wspaniałe wizje polskiej przeszłości, nie tylko bronią naszej pamięci przed „naprostowaniem”. Są tutaj wpisane w najważniejsze pytania dotyczące nie tylko historycznych, ale naszych, dzisiejszych wyborów.

Miłość do Ojczyzny jest zaraźliwa, a Łysiak niczym anty-Almanzor przynosi ją jak zbawienną szczepionkę, po której każdy staje się odporny na cynizm, relatywizm, kosmopolityzm i zaczyna rozumieć jedno – polskość to normalność.

Biblioteka w Gliniance

badz-zdrowa-lizbonoAnna Veloso “Bądź zdrowa Lizbono”.

Wielopokoleniowa saga rodzinna, której początek sięga 1900 roku by swój finał znaleźć w latach 70-tych ubiegłego stulecia.

Napisana z rozmachem powieść przeplatana tajemnicami rodzinnymi i błędnymi wyborami.

Historia wielkiej miłości na tle przemian politycznych i światopoglądowych XX wiecznej Portugalii.

 

Biblioteka w Duchnowie

duchnow-okCatherine Banner „Dom na skraju nocy”

Porywająca saga rodzinna.

Cztery pokolenia, miłość i tajemnice, których świadkiem jest tylko urzekająca mała wyspa. Lekarz Amedeo Esposito, podrzutek z Florencji, przyjeżdża na Castellamare w poszukiwaniu pracy. Nieoczekiwanie znajduje tam przyjaciół, dom, rodzinę i swoje miejsce na ziemi, gdzie czas odmierza coroczna procesja Świętej Agaty, patronki wyspy.

Amadeo otwiera bar w Domu na Skraju Nocy. Choć miejscowi uważają ten budynek za przeklęty, właśnie to miejsce stanie się sercem wyspy. Tutaj urodzi się czwórka dzieci Amadea i Piny, a później ich wnucząt i prawnucząt.