Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z pisarką – Magdaleną Podbylską

30 maja b.r. gościem w naszych bibliotekach była Magdalena Podbylska – autorka książek dla dzieci. Na spotkanie do Wiązowny przyszły dzieci z klasy “I c z panią Anią Ostrysz, do Duchnowa zostali zaproszeni uczniowie klas “0” ze szkoły w Brzezinach a w Gliniance gośćmi były dzieci z klasy “I a” ze swą wychowawczynią, panią Antoniną Stec.
Pisarka opowiadała dzieciom o zatoce u wybrzeży Ameryki Północnej, która stała się inspiracją do napisania pierwszej książki o dwóch małych detektywkach, które spędzają lato u cioci nad Zatoką Delfinów. Dziewczynki nieustannie natykają się na zagadkowe zdarzenia, które postanawiają wyjaśnić. Dociekliwość i przenikliwość ich myślenia doprowadza do rozwiązania zagadki zniszczeń w ogródku, włamania do sklepu z ceramiką a także zniknięcia
ukochanego psa pani Hayley – New Yorka. W kolejnej części przygód małych bohaterek zatytułowanej „Tajemnice Świstkowej Polany”, kuzynki spędzają ferie zimowe w górach, gdzie również jest mnóstwo zagadek do rozwiązania. Udaje im się wyjaśnić tajemnicę piszczącego śniegu, znikających orzechów z cukierni i tajemnicę wędrującego bałwana.
Pani Magda czytała dzieciom fragmenty swych książek oraz poprowadziła interaktywną zabawę nad brzegiem morza, które wspaniale imitował błękitny dywanik, przygotowany w tym celu przez autorkę. Uczestnicy spotkania otrzymali woreczki z tajemniczymi przedmiotami w środku, które przy pomocy zmysłu dotyku mieli rozpoznać. Zabawa w detektywów była bardzo ciekawa i inspirująca dla naszych młodych czytelników.
Spotkania były bardzo udane a dzieci wyszły z nieodpartą chęcią przeczytania zakupionych książek na których pisarka napisała piękne dedykacje.