Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Spotkanie z Zofią Stanecką20 maja 2016r. bibliotekę w Wiązownie odwiedziła Zofia Stanecka – autorka bajek i opowiadań dla dzieci (m. in. serii o Basi, która przyniosła jej największą popularność wśród małych czytelników). Uczestnikami spotkania były dzieci ze szkolnej zerówki z Panią Mariolą Orlińską. Autorka spotkanie rozpoczęła od przeczytania fragmentów swoich książek „Samo dzielny. Lepiej wie”, ,”Świat według dziadka” , następnie powiedziała kilka słów o swojej twórczości, a przede wszystkim przekazała dzieciom wiele cennych informacji o procesie powstawania książki oraz o osobach, które ją tworzą. Swoją opowieść ilustrowała dowcipnymi rysunkami, co bardzo podobało się sześciolatkom. Szczególną uwagę zwróciła na rolę wyobraźni, która bardzo pomaga w pisaniu książek. Doskonale wcieliła się w swoją bohaterkę Basię i jej tatę wykorzystując tekturowe kukiełki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i każdy mógł pobudzić swoją wyobraźnię -narysować wymarzonego kota. Na zakończenie można było zakupić książki autorki z jej autografem i dedykacją.

Spotkanie z Zofią Stanecką
Spotkanie upłynęło w miłej, wesołej atmosferze i zostało uwiecznione wpisem do księgi pamiątkowej i grupowym zdjęciem.

Spotkanie z Zofią Stanecką

Dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.
Teresa Naperty