Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Gościnne występy Teatru Moralitet w Bibliotece Publicznej w Wiązownie i Gliniance

9 czerwca br. w naszych placówkach – w Wiązownie i Gliniance wystąpili aktorzy z Teatru MORALITET z Krakowa. Widowisko pt. „Gdzie jest Fredek?- czyli porządki Misia Zdzisia” w Gminnej Bibliotece obejrzeli uczniowie II i III klasy ze Szkoły Podstawowej w Wiązownie, a w BP w Gliniance – w spektaklu uczestniczyła klasa II a z wychowawczynią Panią Marią Wójtowicz z miejscowej Szkoły Podstawowej.

Aktorzy przedstawili w baśniowej formie wesołą historię pozwalającą w przystępny dla dzieci sposób przekazać podstawową wiedzę dotyczącą zagadnień ochrony środowiska, a zwłaszcza konieczności ograniczenia ilości odpadów oraz ich właściwego składowania, segregowania i przetwarzania. Poruszone były również problemy utrzymywania porządku oraz dbałości o higienę osobistą. Postaci występujące w sztuce przedstawione zostały w sposób wesoły i sympatyczny, nie budzący uczucia strachu czy agresji wśród dzieci. Główny bohater opowieści Misio Zdzisio podczas zabawy nagle spostrzega, że zaginął jego ukochany pluszowy miś Fredek. Udaje się po pomoc do Czarodziejki Ziemi, która daje mu do wykonania trzy zadania i obiecuje, że jeśli je dobrze zrealizuje, to Fredek się odnajdzie. Misiowi w czasie wędrówki i wykonywania poleceń Czarodziejki towarzyszy i pomaga sympatyczny Tygrysek. Chętni do pomocy okazali się również widzowie.

Dzięki edukacyjnej i interaktywnej formie, spektakl zapewnił czynny udział dzieci i umożliwił nawiązanie z nimi prawdziwego dialogu. Wszyscy uczestnicy spotkania bawili się wspaniale.
Serdecznie dziękujemy !!!!

Teatr Moralitet

D. Milewska, T. Naperty