Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

II Ogólnopolska Noc Bibliotek

Biblioteka Publiczna w Wiązownie wraz z filią w Duchnowie włączyła się w projekt „Noc Bibliotek”. Jest to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja pod hasłem „Wolno czytać” promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury.

W sobotnie popołudnie 4 czerwca w naszych placówkach mieliśmy przyjemność gościć Panią Justynę Bednarek autorkę książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Pani Justyna prowadziła z dziećmi dyskusją na temat książek, rozmawiała o procesie jej powstawania oraz o osobach, które ją tworzą. Przeczytała kilka oddzielnych opowiadań ze swojej książki m.in. „Opowieść o skarpetce, która chciała być gwiazdą”, „Opowieść o skarpetce, która otuliła stopę bezdomnemu”, „Opowieść o skarpetce, która została różą” i „Opowieść o skarpetce detektyw”. Wszystkie te opowieści napisane są pięknym językiem, każda z historii to zabawna, mądra opowieść z pozytywnym przesłaniem. Chętni zakupili książki z imienną dedykacją i autografem.

Wszyscy również otrzymali drobne prezenty od Pani Justyny w postaci przypinek z bohaterami jej książki.

Dodatkowo w fili w Duchnowie uczestnicy spotkania wzięli udział w skarpetkowych zajęciach plastycznych.

Kolejną atrakcją były warsztaty „Baśniowa szkoła rysunku”, które poprowadził Mateusz Świstak – bajarz i opowiadacz, badacz mitów, baśni i legend, twórca strony basnienawarsztacie.pl. Swoje opowieści przepełnione dynamiką ilustrował pięknymi rysunkami. W zabawny sposób wcielał się w rolę swoich bohaterów – biegał, skakał, głosem i gestami wyrażał swoje emocje, co bardzo podobało się dzieciom.

Noc Bibliotek

Na zakończenia odbyła się projekcja filmu A. Maleszki pt. „Magiczne drzewo” . Tuż przed godziną 23.00 w magicznych nastrojach rozeszliśmy się do domów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok !

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna

Filia w Duchnowie