Finał konkursu plastycznego w Gliniance

28 stycznia, podczas balu karnawałowego w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu plastycznego pt. “Zwierzęta niesamowitego doktora Dolittle”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Gliniance oraz Bibliotekę SP w Gliniance.
Celem konkursu było upamiętnienie 140. rocznicy urodzin Hugha Loftinga – lubianego autora znanego głównie z cyklu książek o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze Dolittle.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z klas I-III. Wpłynęło ogółem 11 prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami.

Prace oceniało jury w składzie:
1.Pani Jadwiga Deszcz – nauczyciel historii, bibliotekarz
2.Pani Dorota Milewska -€“ kierownik BP w Gliniance
3.Pani Paulina Pietrzak -€“ stażysta BP w Gliniance

Przyznając następujące miejsca:
I miejsce:
1) Krzysztof i Jarosław Santorek
2) Kinga Krawczyk

1) Dominika Gadomska
2) Zuzanna Janiszek

1) Wiktor Zalewski
2) Oliwia Kloch

IV miejsce
1) Klaudia Dźwigała
2) Gabriela Jarośkiewicz

1) Maja Nowak
2) Wiktor Szczęsny
3) Wiktoria Bylinka

Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.