Karta Dużej Rodziny

Rada Gminy Wiązowna zaakceptowała propozycję wójta i przyjęła uchwałę wprowadzającą program wspomagający rodziny wielodzietne mieszkające na jej terenie. Logo Wiazowska Karta Duzej RodzinyNasza gmina realizuje od lat ogólnopolski program „Karta Dużej Rodziny” – a teraz na jego bazie przygotowała swoje usługi, na które ta karta daje zniżki. Będziemy je finansowali z gminnego budżetu. Roczny koszt programu szacowany jest na 100 tys. zł.

Programem mogą być objęte rodziny z co najmniej trojgiem dzieci. Rodziny te dostaną:

– 10 zł zniżki miesięcznie na zajęcia w GOK dla każdego członka rodziny,
– 10 zł zniżki miesięcznie na zajęcia dodatkowe w szkołach i przedszkolach dla każdego członka rodziny,
– 2 zł dopłaty do posiłku (obiadu) w szkołach,
– dopłatę 77 gr do m3 wody dostarczanej przez ZWiK,
– ulgi na usługi reprograficzne w bibliotece i wydanie drugiej karty bibliotecznej.

Oprócz tego karta upoważnia do zniżek w wielu instytucjach kultury na terenie całego kraju.

Dokładając do ogólnopolskiego programu zniżki na usługi oferowane przez nasze instytucje chcemy wesprzeć rodziny, które ponoszą duży trud, także ten finansowy, przy wychowywaniu dzieci. Zależy nam na tym, by takie rodziny czuły się w naszej gminie jak najlepiej. Wiemy, że to inwestycja, która zwróci się z nawiązką. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce uda nam się namówić do udziału w programie także lokalnych przedsiębiorców. W ten sposób można przecież przywiązać do siebie sporą grupę klientów, którzy niemało wydają – mówi Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny.

Kartę można wyrobić w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radiówku. Trzeba pobrać, wypełnić i dostarczyć do ośrodka formularz, który znajdą Państwo pod tekstem. Zachęcamy do udziału w programie!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Radiówek 25