Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Policjanci w bibliotece w Wiązownie

Co każde dziecko powinno wiedzieć? – spotkanie z policjantem.
Dnia 5 listopada 2015r. bibliotekę w Wiązownie odwiedzili przedstawiciele miejscowego Posterunku – kierownik aspirant Pan Radosław Tomaszewski i dzielnicowy starszy aspirant Pan Mariusz Stelmach. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Co każde dziecko powinno wiedzieć? i miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestniczyły w nim klasy trzecie szkoły podstawowej z Panią : Edytą Urlich, Beatą Szczęsną i Żanetą Szufladowicz.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wskazówek dotyczących zachowania i bezpieczeństwa na drodze do i ze szkoły, jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Pan policjant podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe na odzieży po zmroku, które każdy uczeń powinien posiadać, bo dzięki temu dziecko jest na drodze lepiej widoczne, a więc zdecydowanie bardziej bezpieczne. Dzieci mogły dokładnie przyjrzeć się jak wygląda strój policjanta oraz jego wyposażenie, które jest niezbędne podczas wykonywania tej pracy, a więc m.in. kajdanki, pistolet, czapka. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom pobieranie odcisków palców czy zakuwanie w kajdanki. Na zakończenie miłą niespodzianką była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego , który policjanci zaparkowali tuż przy budynku biblioteki. Każdy mógł wejść do samochodu i posiedzieć za kierownicą. Ogromne wrażenie wywołał włączony przez funkcjonariusza sygnał radiowozu.
Serdecznie dziękujemy za atrakcyjne, interesujące i miejmy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie, które dostarczyło wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.
DZIĘKUJEMY !!!!

Tekst i foto: Teresa Naperty