Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Warsztaty czytelnicze w Duchnowie

26 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Duchnowie odbyły się warsztaty czytelnicze w ramach ogólnopolskiego projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 5-8 lat, celem przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy o lesie i zwierzętach w nim zamieszkujących. Przewodnim tematem były wilki. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat tych zwierząt a także dowiedziały się jak można im pomóc.. Ochroną wilków zajmuje się organizacja WWF, wchodząc na stronę www.pomagamwilkom.pl możemy symbolicznie zaadoptować wilka i tym samym wesprzeć projekt ochrony wilków, których w naszym kraju zostało już tylko 850.
Głównym bohaterem naszego spotkania był wilk więc dzieci przeczytały fragmenty książki Ewy Nowak pt. „Szarka”.
Szarka to młody wilczek, który trafił pod opiekę do kilku letniej Gabrysi, która spędzała zimowe ferie u dziadków na wsi. Dziewczynka byłą przekonana że zajmuje się małym pieskiem. Mali czytelnicy tak bardzo zainteresowali się lekturą że stworzyliśmy kolejkę na wypożyczenie tej pozycji.
Z przygotowanych materiałów w mgnieniu oku powstały wilki z plasteliny oraz piękna praca plastyczna przedstawiająca środowisko naturalne wilków. W tak przygotowanej scenerii dzieci tropiły ślady zwierzyny leśnej.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz teczkę z kolorowankami, naklejkami i zakładkami.
M.Kopka