Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

19 października Bibliotekę Publiczną w Wiązownie odwiedziła Pani Elżbieta Bednarczyk – pisarka, aktorka i tancerka, miłośniczka podróży. Od 20 lat mieszka w Australii, a obecnie przebywa w Polsce. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: „Kłótnie w tornistrze”; „Nocne rozmowy żabek”, „Figlarne myszki” , “Chciwy niedźwiadek”.
Uczestnikami spotkania była druga i trzecia klasa szkoły podstawowej z opiekunkami – Panią Edytą Urlich, Anną Lipka i Żanetą Szufladowicz. Autorka spotkanie rozpoczęła przywitaniem, powiedziała kilka słów o sobie, zdradziła, że jej pasją oprócz pisania jest teatr i taniec, którym zajmuje się zawodowo. Z udziałem dzieci przeczytała bajkę „Nocne rozmowy żabek” – autorka czytała, a dzieci kumkały oraz wierszowane opowiadania „Chciwy niedźwiadek” i „Kłótnia w tornistrze”. W swoich utworach stara się przekazać dzieciom cenne wartości i wzory prawidłowego zachowania. Rozmawiała z dziećmi i zachęcała aby były miłe, uprzejme, prawdomówne, podkreśliła, że należy szanować drugiego człowieka, siebie nawzajem, ale też przyrodę i otaczające nas przedmioty. Szczególną uwagę zwróciła na konieczność czytania książek i korzyściach płynących z czytania, bo to książki poszerzają naszą wiedzę , uczą i pomagają zrozumieć otaczający nas świat.
Miłą niespodzianką dla dzieci było wykonanie przez autorkę cygańskiego tańca do oryginalnej muzyki. Po spotkaniu Pani Ela wpisała się do księgi pamiątkowej biblioteki, a dzieci miały możliwość nabycia książeczki „Kłótnia w tornistrze” wraz z imienną dedykacją i autografem.

Dziękujemy i zapraszamy do biblioteki!!!
Teresa Naperty