Tajemnica zaginionych liter rozwiązana

30 września w Bibliotece Publicznej w Duchnowie gościliśmy Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.
Aktorzy zaprezentowali nam spektakl pt. „Tajemnica zaginionych liter”, który podkreśla rolę książek w życiu człowieka, zachęca do czytania oraz odwiedzania bibliotek.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały baśniowych opowieści i razem z detektywem Lupą szukały zaginionych liter, które z powodu samotności postanowiły uciec z książki. Na szczęście dzięki dzieciom udało się rozwiązać tajemnicę zaginionych liter i litery wróciły na swoje miejsca.
Na zakończenie uczestnicy uroczyście złożyły obietnicę przed „Królową Liter”, że będą odwiedzać bibliotekę, wypożyczać i czytać książki.

„Kochajcie książki, one
ułatwią wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie
myśli, uczuć, zdarzeń, one nauczą was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i
serce uczuciem miłości do świata, do człowieka”