Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

19.10.2015 naszą Gminę odwiedziła Pani Elżbieta Bednarczyk. Jedno ze spotkań odbyło się w Bibliotece Publicznej w Duchnowie.
Autorka książek przyjechała do nas z Częstochowy, ale od ponad 20 lat na stałe mieszka w Australii. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: „Kłótnie w tornistrze”; „Zimowa przygoda królika”; „Figlarne myszki” czy “Chciwy niedźwiadek”. W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: ,,Odrodzenie duszy; czy ,,Dar życia”.
Uczestnikami spotkania byli zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Malcanowie wraz ze swoimi wychowawczyniami.
Pisarka rozpoczęła od przeczytania fragmentu jednej ze swoich książek pt. „Kłótnia w tornistrze”. Dzieci bardzo uważnie słuchały szkolnych perypetii bohaterów zamieszkujących w tornistrze. W trakcie spotkania dzieci chętnie zadawały pytania pisarce na które otrzymywały bardzo ciekawe często nawet zaskakujące odpowiedzi. Pani Elżbieta zachęcała dzieci do częstego sięgania po książki, dzięki którym ciągle rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się logicznego myślenia i poszerzają swoją wiedzę o świecie.
Ciekawym punktem spotkania było zaprezentowanie pokazu multimedialnego przedstawiającego Australię i jej mieszkańców oraz bardzo ciekawą faunę i florę tego państwa.
Opowiedziała nam jak wygląda szkoła i nauka, jak mieszkańcy spędzają najczęściej swój wolny czas. Zachęcała wszystkich do podróżowania a w szczególności odwiedzenia krainy kangurów gdyż jak zapewniała nas jest to kraina marzeń, a ludzie tam żyjący mają bardzo optymistyczne podejście do życia i są bardzo szczęśliwi.
Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość nabycia książki „Kłótnia w tornistrze” wraz z imienną dedykacją i autografem.
M.Kopka