Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Pierwsze odwiedziny w bibliotece

6 października w gościnne progi naszej biblioteki zawitały dwie grupy zerówek ze Szkoły Podstawowej w Gliniance, pod opieką swych wychowawczyń – Pani Jadwigi Książek oraz Pani Doroty Żołądek. Była to pierwsza wizyta naszych przyszłych czytelników. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem i jego ustawieniem na półkach. Kierownik biblioteki zwróciła uwagę na zasady właściwego zachowania w bibliotece oraz obchodzenia się z książką – dbanie o jej czystość i oddawanie w takim samym stanie w jakim została wypożyczona. Następnie maluchy usiadły aby wysłuchać bajki „Przygoda z małpką” autorstwa Stefanii Szuchowej – z serii Muzeum Książki Dziecięcej poleca.
Jest to opowiadanie o czteroletnim Dudusiu, który zgubił się w tłumie podczas powrotu z wycieczki do lasu. Ponieważ chłopiec nie znał swojego nazwiska ani adresu nikt nie mógł mu pomóc znaleźć drogi do domu. Pani Jadwiga Książek zwróciła na to uwagę swoim wychowankom, ponieważ następnego dnia oddziały przedszkolne wybierały się na wycieczkę do Warszawy.
Każdy uczeń na pożegnanie otrzymał kolorową zakładkę do książki, by w ten sposób zapoczątkować czytelniczą przygodę.
Mamy nadzieję, że wizyta ta zachęciła dzieci do częstego odwiedzania biblioteki, gdyż od najmłodszych lat należy sięgać po książki, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę i wyobraźnię.

Dorota Milewska, Paulina Pietrzak