Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Autorskie spotkanie z Tomaszem Trojanowskim

29 maja – po wizycie w wiązowskiej bibliotece, pisarz Tomasz Trojanowski odwiedził również filię BP w Gliniance. Na spotkanie z autorem przybyły dwie klasy drugie ze swymi wychowawczyniami – Panią Barbarą Bieniek i Panią Katarzyną Dziewulską.
Pan Tomasz w rozmowie z młodymi czytelnikami poprzez prezentację książek swojego dzieciństwa, opowiedział o tym, jak zaczęła się jego przygoda z czytaniem. Tłumaczył jak bardzo istotne jest czytanie książek dla rozwoju wyobraźni i osobowości każdego człowieka. Następnie dzieci wzięły udział
w eksperymencie, którego celem było ćwiczenie wyobraźni. Pisarz poprosił swoich słuchaczy aby zamknęli oczy a na laptopie odtworzył muzykę z płyty dołączonej do książki p.t. Misja Lolka Skarpetczaka, po czym dzieci mówiły, co sobie wyobrażały podczas słuchania utworu. Tym prostym ćwiczeniem uświadomił wszystkim, jak trudno jest pisać książki, szukać nowych pomysłów i źródeł inspiracji.
Biblioteka zakupiła książki Pana Trojanowskiego, aby propagować jego dorobek literacki, są to następujące tytuły: Włochacz i obca cywilizacja, Misja Lolka Skarpetczaka, Kocie historie, Stroiciel oraz opowiadanie p.t. Przestępca zawsze zostawia ślad zawarte w zbiorze Opowiadania z kluczem. Do każdej książki autor wpisał dedykację życząc przyjemnej lektury.
Na pożegnanie uczniowie klas drugich wręczyli gościowi piękne laurki, dziękując mu za bardzo interesujące spotkanie.

D.Milewska