Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z panią bibliotekarką

W dniu 28.05 (czwartek) dzieci z naszego przedszkola miały zaszczyt gościć Panią bibliotekarz Teresę Naperty z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiązownie.
Celem spotkania było zapoznanie się i przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza, a także innych zawodów związanych z książką: autora, ilustratora, wydawcy. Spotkanie miało na celu również uzmysłowienie dzieciom dlaczego i w jaki sposób należy dbać o książki, w jaki sposób z nich korzystać, a przede wszystkim czego nie wolno robić!
Pani Dyrektor na samym początku serdecznie powitała i przedstawiła wszystkim dzieciom gościa. Pani Teresa w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o miejscu z niezliczoną ilością ciekawych książek czyli bibliotece. Zapytała dzieci czy wiedzą jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Oczywiście dzieci od razu udzieliły poprawnej odpowiedzi czym mile zaskoczyli naszego gościa. Następnie dzieci podawały swoje pomysły jak należy traktować książki i w ten sposób powstał niejako regulamin, który każdy z nas powinien przestrzegać, bo… KSIĄŻKI TRZEBA SZANOWAĆ!! Pani Teresa przywiozła ze sobą książki, w których były przepiękne ilustracje. Przeczytała nam o dziewczynce, która nie chciała sprzątać zabawek, więc wszystkie od niej uciekły. Później były zagadki, które oczywiście szybko rozwiązaliśmy. W zamian za to my zaśpiewaliśmy dla niej kilka naszych piosenek.
Spotkanie było dla dzieci z przedszkola bardzo pouczające, wszystkie dzieci zostały zaproszone do biblioteki. Myślę, że na pewno z niego skorzystamy.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Teresie Naperty za odwiedziny i poświęcenie nam swojego czasu, oraz za bardzo pouczającą lekcję o książkach.

Mariola Jęczmieniowska