Zajęcia biblioteczne dla klas drugich

Z okazji Tygodnia Bibliotek – 13 maja Bibliotekę Publiczną w Gliniance odwiedziła klasa II b, ze swoją wychowawczynią, Panią Barbarą Bieniek, ze Szkoły Podstawowej w Gliniance.
Klasa II a pod opieką Pani Katarzyny Dziewulskiej, złożyła wizytę w bibliotece już wcześniej – 21 kwietnia.
Uczestnicy spotkania zapoznali się z systemem wypożyczania komputerowego Mateusz oraz z regulaminem biblioteki, dowiedzieli się również o zasadach ustawienia księgozbioru na półkach. Wspólnie określiliśmy reguły poprawnego zachowania się w bibliotece oraz
uzgodniliśmy kanony prawidłowego traktowania książek Drugoklasiści wysłuchali wiersza Marii Terlikowskiej, związanego z tym tematem  p.t. „List do dzieci”.
W drugiej części spotkania, uczniowie bardzo rezolutnie i trafnie odpowiadali na zagadki, dotyczące treści książek, następnie dla zachęcenia do lektury, przeczytałam fragment
baśni p.t. „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej.
Na zakończenie lekcji bibliotecznej, wszyscy chętni do zapisania się do biblioteki otrzymali specjalne formularze, do wypełnienia przez rodziców.
W podziękowaniu za spotkanie, otrzymałam od uczniów piękne, własnoręcznie wykonane laurki.

Dorota Milewska