Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Barbarą Ciemską

19 maja w Bibliotece Publicznej w Gliniance gościliśmy autorkę książeczek edukacyjnych dla dzieci z serii Bezpieczny Świat, Akademia Dobrego Wychowania, Misie i Świat Uczuć – Barbarę Ciemską. Pani Barbara z wykształcenia jest architektem krajobrazu, jej życiową pasją od kilkunastu lat jest pisanie wierszy i opowiadań, które sama ilustruje.
Na spotkanie z pisarką zaproszone zostały dzieci z Przedszkola „Karolek” w Gliniance.
Pisarka poprowadziła zajęcia według własnego scenariusza autorskiego, ukazującego sposób, w jaki można wykorzystać literaturę dla najmłodszych, aby przekonać dzieci do przestrzegania właściwych zasad postępowania. Przeczytała przedszkolakom książeczkę p.t. „Zuzia zgubiła się”. Jest to opowiadanie o dziewczynce, która zabłądziła. Zuzia oddaliła się od rodziców, nie powiadamiając ich o tym. Treść lektury stała się pretekstem do rozmowy ze słuchaczami na temat – „Co robić, gdy się zgubisz?”. Dzieci chętnie brały udział w  MINI  DRAMIE „Zgubiłam się”. Po tej zabawie na pewno będą wiedziały kogo należy poprosić o pomoc.
Na zakończenie spotkania autorka wpisała dedykacje do zakupionych książeczek, a także
do Kroniki biblioteki.
W ramach podziękowania 3 grupy przedszkolaków – Rybki, Żabki i Delfinki przekazały
na ręce kierownika biblioteki – piękne Podziękowania, a Pani Barbarze Ciemskiej wręczyły własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną.

Dorota Milewska