Słoneczka w bibliotece

24.04. 2015r. biblioteka w Wiązownie gościła grupę przedszkolaków „Słoneczka ‘’ i ich opiekunkę Panią Karinę Templer. Dzieci z przedszkola Misia Uszatka są stałymi bywalcami naszej biblioteki, gdyż z przedszkolem tym współpracujemy już od wielu lat.
Było to jedno z wielu spotkań, które miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim rozwijanie zainteresowania książką już od najmłodszych lat. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, co trzeba zrobić by stać się jej czytelnikiem, jak wypożyczać, jak obchodzić się z książkami i je szanować, by służyły innym na wiele długich lat. O tym, że czytanie dzieciom ma ogromne znaczenie dla ich rozwoju emocjonalnego nie trzeba nikomu przypominać, dlatego też nie mogło się obyć bez głośnego czytania. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały krótkich bajeczek pt ”Nadeszła wiosna”, ” Kwietniowa pogoda”, „Myjemy ząbki” , „Dzień Mamy i Taty”. Czytanie bajeczek urozmaicone było wspólną zabawą i śpiewaniem piosenki o wiośnie, którą z radością zaprezentowały. Na zakończenie dzieci otrzymały zakładki do książki i słodkie co nieco, ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia , a na pytanie „Czy będą czytać i szanować książki”? jednogłośnie odpowiedziały „tak”. Spotkania takie są dobrą okazją do propagowania czytania wśród dzieci i mamy nadzieję, że po kolejnym takim spotkaniu powiększy się grono naszych Czytelników.
Dziękujemy za miłe spotkanie i mile spędzony wspólnie czas.
Teresa Naperty