Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z Barbarą Ciemską – autorką książeczek dla dzieci

19 maja 2015 r. odwiedziła nas Pani Barbara Ciemska – autorka edukacyjnych książeczek dla dzieci z serii „Akademia Dobrego Wychowania”, „Bezpieczny Świat”, „Misie”, „Świat Uczuć”.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z dwóch klas pierwszych ze swoimi wychowawczyniami Panią Lidią Skorupka i Panią Małgorzatą Jęczmieniowską. Pani Barbara z wykształcenia jest architektem krajobrazu , od kilkunastu lat pisze wiersze i opowiadania ilustrując je własnymi rysunkami. Przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne, których celem było przypomnienie dzieciom jak należy się zachować w trudnych sytuacjach. Przeczytała  swoją książeczką  „Zuzia zgubiła się” należącej do serii „Akademia Dobrego Wychowania”, z której pierwszaki  dowiedziały się, co trzeba zrobić by się nie zgubić i  kogo należy prosić o pomoc gdyby taka sytuacja zaistniała.  Maluchy  żywiołowo odpowiadały na zadawane pytania  i chętnie uczestniczyły w scence z rekwizytami pokazującej  właściwe zachowanie. Odegrały  MINI DRAMĘ  pt„ Zgubiłam się”, która pomaga  lepiej zrozumieć i zapamiętać zasady prawidłowego zachowania  się  w sklepie,  na ulicy itp.
Na zakończenie  podziękowaliśmy  autorce   za  miłe i wartościowe spotkanie, dzieci  ustawiły się w długiej kolejce  aby otrzymać autograf do  zakupionych książek, a na  pamiątkę  wizyty  Pani Basia wpisała się do Kroniki Biblioteki.
Książeczki  Barbary  Ciemskiej  będzie można wypożyczać  w bibliotece.
Wszystkim serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do biblioteki.

Teresa Naperty