Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Autorka książek Barbara Ciemska w Duchnowie

20 maja 2015 r. bibliotekę w Duchnowie odwiedziła Pani Barbara Ciemska – autorka edukacyjnych książeczek dla dzieci z serii „Akademia Dobrego Wychowania”, „Bezpieczny Świat”, „Misie”, „Świat Uczuć”.
Na spotkanie przyjechały dzieci z Gminnego Przedszkola „Pod Stumilowym Lasem”. Pisarka poprowadziła dwa spotkania, w których w sumie uczestniczyły cztery grupy przedszkolaków: „Kłapouszki”, „Tygryski”, „Puchatki” i „Króliczki”.
Spotkanie obyło się na podstawie autorskiego scenariusza, którego celem było nauczyć dzieci jak mają się zachować w sytuacji gdy się zgubią. Przykładem była bohaterka książeczki „Zuzia zgubiła się”, po jej wysłuchaniu dzieci wzięły udział w mini dramie. Dzieci brawurowe odegrały wytypowane role a przy tym rewelacyjnie się bawiły. Jestem przekona, że po tak atrakcyjnie i twórczo przeprowadzonych zajęciach uczestnicy będą wiedzieli jak się zachować w podobnej sytuacji.
Na zakończenie spotkania dzieci rozwiązały labirynty i narysowały rysunki przedstawiające ich domy. Dostały też zadanie domowe aby nauczyć się swojego adresu zamieszkania.
W ramach podziękowania pisarka otrzymała od uczestników spotkania przepiękne kwiaty.
Księgozbiór naszej placówki powiększył się o książki Pani Barbary Ciemskiej więc serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzania duchnowskiej wypożyczalni i korzystania z naszych księgozbiorów.
M.Kopka