Rozstrzygnięcie konkursu

Dnia 4 maja 2015r. zostały ogłoszone wyniki, wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu pt. ”Ilustracja do przeczytanej książki”. Konkurs zorganizowany był z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, które co roku obchodzone jest 2 kwietnia. Wzięło w nim udział 11 osób.

Celem konkursu było :
-rozwijanie i promowanie zdolności plastycznych u dzieci
-inspirowanie do pracy twórczej
-zainteresowanie młodego czytelnika książką
-promocja biblioteki, książki i czytelnictwa
Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej. Komisja w składzie: Hanna Kobza, Teresa Naperty i Aneta Urban podczas oceniania prac brała pod uwagę : samodzielność wykonania, oryginalność i estetykę, pomysłowość. Wszystkie prace były nie tylko pomysłowe, ale również pięknie wykonane różnymi technikami, z wykorzystaniem różnych materiałów.
Ostatecznie przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klasy I-III
I miejsce – Amelka Kopka klasa I
II miejsce – Natalka Baran klasa I
III miejsce – Ola Kwiatkowska klasa II

Ewa Górecka klasa I

Kategoria klasy IV-VI
Komisja nie przyznała pierwszego miejsca
II miejsce – Wiktoria Górecka klasa IV
III miejsce – Dawid Baran klasa IV

Pozostali uczestnicy konkursu :
Kąkol Lenka – klasa I
Kwiatkowska Oliwia – klasa I
Leszek Magdalena – klasa I
Leszek Martynka – klasa III
Uścińska Iza – klasa I

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i słodkie co nieco. Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i zaangażowanie, zapraszamy do współpracy. Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece.
Teresa Naperty