Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spektakl “Bajeczna Księga”

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, ustanowiono je w celu promowania książek dla dzieci, wspierania czytania przez najmłodszych oraz rozpowszechniania wartościowej literatury.
W naszej bibliotece również uroczyście obchodziliśmy ten dzień już po raz kolejny goszcząc artystów z Teatru „Urwis” z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali licznie przybyłym widzom spektakl pt. „Bajeczna księga”. Była to opowieść o małej dziewczynce która przy pomocy książki przenosi się w niezwykły świat fantazji. Trafia do krainy bajek, która okazuje się być zagrożona. Dzięki swojej wyobraźni postanawia uratować bajkowy świat. To interaktywne przedstawienie pełne było fantazji i magii, a jego głównym celem było zachęcenie dzieci do czytania. Cel został osiągnięty gdyż większość dzieci wyszła z wypożyczonymi książkami. Widzowie świetnie się bawili aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu. Ogromną radość sprawiło dzieciom gdy na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę a aktorzy puszczali duże ilości mydlanych baniek.

Widzowie dowiedzieli się również o konkursie plastycznym organizowanym przez duchnowską placówkę. Konkurs pod hasłem „Biblioteka widziana oczami dziecka”  polega na wykonaniu pracy dowolną techniką przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Wykonane prace należy złożyć do 25 maja br.
Regulamin konkursu dostępny na naszej stronie https://www.bibliotekawiazowna.pl/ .
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i zachęcamy do tak licznego odwiedzania naszej biblioteki jak w dniu dzisiejszym oraz do korzystania z naszych księgozbiorów.
M.Kopka