Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Lekcja biblioteczna

Dnia 26 marca 2015r. odwiedziła nas grupa sześciolatków z przedszkola Misia Uszatka w Wiązownie. Dzieci wraz ze swoimi opiekunkami Panią Elą Szczęsną i Panią Anią Wożnica zaproszone zostały na lekcję biblioteczną „Spotkanie z biblioteką”.

Celem lekcji było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i jej księgozbiorem, promowanie czytania książek i dbania o nie, wyrabianie u dzieci nawyków korzystania z biblioteki już od najmłodszych lat.

W trakcie spotkania maluchy zapoznały się z regulaminem biblioteki, ogólnymi zasadami wypożyczania książek, dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Szczególną uwagę zwrócono na poszanowanie książek i poprawne zachowanie się w bibliotece- czytelni. Na pytanie czy rodzice czytają im książki, wszystkie dzieci chórem odpowiedziały „ tak”. Spotkanie nie mogło się obyć bez głośnego czytania. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania „Jaś u dentysty”, „Samolot”, „Wakacje”, ale najbardziej cieszyły się ze wspólnej zabawy i śpiewania piosenek „Mam chusteczkę haftowaną”, „Wlazł kotek na płotek, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Takie spotkania pokazują dzieciom, że w bibliotece nie tylko można czytać i wypożyczać książki, ale świetnie się bawić i że stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery ma bardzo ważny wpływ na pierwsze kontakty z biblioteką.
Na pamiątkę dzieci ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia, otrzymały kolorowe zakładki do książek i słodkie co nieco. Opuściły bibliotekę z uśmiechem na twarzach i obiecały, że będą odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki !!!