Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Joanna Papuzińska w Duchnowie

20 listopada 2014r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Duchnowie gościła profesor Joanna Papuzińska. Autorka książek i wierszy dla dzieci i dorosłych. Laureatka wielu nagród, z których najbardziej ceni sobie Order Uśmiechu.
Na spotkanie przybyli mali czytelnicy wraz z opiekunami. Swoją obecnością zaszczycili również Zastępca Wójta Tomasz Kostyra oraz Sołtys Duchnowa Hanna Kowalczyk.
Starając się jak najlepiej przygotować dzieci do tego spotkania kilka dni wcześniej zapoznałam ich z życiem i twórczością pani Joanny Papuzińskiej. Serca dzieci podbiła książka „Asiunia” do której wykonały ilustracje. Po lekturze dzieci miały mnóstwo pytań związanych z tą pozycją. Osobiście mogły zadać je autorce. Swoboda z jaką pisarka udzielała odpowiedzi sprawiała że lista pytań wydłużała się coraz bardziej. Wspaniała atmosfera jaką wprowadziła Pani Joanna towarzyszyła przez całe spotkanie.

Pisarka zaprezentowała również fragmenty swoich utworów w postaci zagadek literackich. Tym razem furorę zrobiła książka „Król na wagarach”. Przybyli goście skorzystali z możliwości kupienia książek autorstwa Joanny Papuzińskiej oraz otrzymania autografu z dedykacją.
Po zakończeniu spotkania już przy herbatce i pysznym drożdżowym  cieście upieczonym przez Panią Sołtys pisarka wspominała wizytę w naszej Gminie.
Była gościem Gminnego Przedszkola „Pod Stumilowym Lasem ” w Pęclinie. Przed przyjazdem do Duchnowa oglądała album o naszej Gminie, który otrzymała w prezencie podczas wizyty w Przedszkolu.
Pani Joanna była bardzo zadowolona z wizyty w naszej placówce, gdyż jak sama stwierdziła było to bardzo rodzinne spotkanie.

Marzena Kopka