Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Moniką Mularczyk

Dnia 7.11.2014r. w bibliotece w Wiązownie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Moniką Mularczyk- dziennikarką radiową i telewizyjną, autorką książki pt”Brudny dotyk”.
Pani Monika ciekawie opowiedziała o kulisach powstania książki, która porusza aktualny, ale bardzo trudny temat molestowania dzieci.

Książka „Brudny dotyk” powstała na podstawie raportu dla Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Opowiada o przerażających losach  molestowanych dzieci w polskich domach dziecka. Autorka dotarła do dorosłych dziś wychowanków, czego efektem jest splot ich życiorysów, ubranych w poruszającą opowieść. Napisana bardzo przyjemnym, dostępnym  językiem.Porusza i daje do myślenia. Obrazy  z przeszłości pełne bólu, krzywdy, biedy przeplatają się z wydarzeniami współczesnymi-  sukces zawodowy, luksusowe życie,  przyjemności. Dorosła już główna bohaterka Nina nie potrafi jednak dokonać życiowych wyborów, wraca do niej strach i myśl, że nie jest w stanie już nikogo pokochać. Lektura książki rodzi niesamowicie dużo myśli na temat życia, jego całej drogi i tego co w nim jest  najważniejsze.
Pani Monika wpisała się do księgi pamiątkowej,  przekazała w darze dla biblioteki trzy egzemplarze książki.

Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy do lektury.

DSC01143