Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Dobry Mikołaj”w Gminnej Bibliotece Publicznej w Duchnowie.

Bibliotekę Publiczną w Duchnowie 10 grudnia już po raz czwarty odwiedził Teatr Urwis z Krakowa.

Tym razem aktorzy przedstawili interaktywną i pełną humoru bajkę dla dzieci pt. „Dobry Mikołaj”. Przybyli goście usłyszeli od Mikołaja i elfa Zuzanki jak pożytecznie i twórczo można spędzać wolny czas. Mikołaj przypomniał, jak fantastycznie jest bawić się w gry zespołowe czy wspólne układanie budowli z klocków. Przywiózł nawet ze sobą ogromne klocki i chętni mogli spróbować swoich sił w tworzeniu wysokiej budowli.
Namawiał dzieci do ograniczenia spędzania wolnego czasu przed komputerem czy telewizorem. W czasach wysokiego rozwoju technologicznego ważne jest abyśmy pamiętali o książkach, które mają nieoceniony wpływ nie tylko na kształtowanie osobowości i poglądów ale również przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.
Drodzy rodzice zachęcam do codziennego czytania swoim pociechom dodatkowym atutem zabawy w czytanie można potraktować fakt iż ta czynność od nas dorosłych nie wymaga szczególnego przygotowania i jest darmowa. Dlatego też zachęcam do częstego odwiedzania naszych bibliotek, w których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
M. Kopka