Noc w bibliotece

W wakacyjny lipcowy wieczór w Bibliotece w Duchnowie odbyło się wydarzenie mające na celu łamanie stereotypów, że biblioteka to miejsce ciche i spokojne.
Spotkanie na które przybyły dzieci w wieku od 4 do 12 lat zaczęliśmy od przeczytania bajki pt. “Tymoteusz Rymcimci” z podziałem na role. Uczestnikom bardzo spodobała się taka forma wspólnego czytania.
Następnie dzięki uprzejmości Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie Pana Romana Sadowskiego, który wypożyczył nam projektor biblioteka zamieniła się w kino.

Obejrzeliśmy film animowany pt. “Piorun” opowiadający o przyjaźni dziewczynki i psa, która trwa mimo wielu perypetii.
Po projekcji filmu mimo późnej pory pani A. Urban przeczytała dzieciom bajkę na dobranoc.
Tuż po północy wszyscy już spali, ale już z samego rana ok. godziny szóstej dzieci rozpoczęły poranek ku mojemu ogromnemu zdziwieniu od czytania bajki “Tymoteusz Rymcimci” z podziałem na role (wymieniając się rolami).
Dzieci zadowolone z wypożyczonymi książkami wróciły do domów tuż po godzinie ósmej.
Serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania Dyrektorowi GOK Panu Romanowi Sadowskiemu, Pani Anecie Urban oraz przybyłym rodzicom.
Marzena Kopka