Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

Dnia 6 maja 2014 w Bibliotece w Duchnowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Wiolettą Piasecką. Pisarka  jest osobą niezwykłą i czarującą. Poza pisaniem książek, zajmuje się także pisaniem sztuk teatralnych dla dzieci, które wystawiane są nawet w Paryżu, mieszka w Elblągu, ukończyła Wydział Historyczno-Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego (specjalizacja z zakresu literatury dla dzieci).
Na spotkanie przybyły dzieci z Gminnego Przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie. Grupa Puchatków i Tygrysków wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Hanną Szymańską i Agnieszką Kraśniewską oaz panią Anetą Witan i Jolantą Dąbrowską. Najmłodsi z dumą pochwali się znajomością twórczości Wioletty Piaseckiej gdyż książki wypożyczone z naszej biblioteki czytały im panie w przedszkolu.

Pani Wioletta ubrana w strój wróżki wprowadziła bajkową atmosferę. Jak przystało na wróżkę miała przygotowane wróżby z których dzieci mogły wywróżyć sobie przyszłość.
Z ogromnym zainteresowaniem widzowie obejrzeli teatrzyk lalkowy przedstawiony przez naszego gościa. Pisarka zdradziła nam, że kukiełki robi razem ze swoją mamą.
Autorka pochwaliła się również swoją pasją do piłki nożnej co ze szczególną aprobatą zostało przyjęte przez chłopców. Przeprowadzony został również konkurs poprawnej polszczyzny polegający na wymówieniu trudnych łamańców językowych (np. Jola lojalna, poczciwy poczmistrz z Tczewa itp.)Usłyszeliśmy też o magicznym pierścionku pisarki, który dostała na jednym z zagranicznych spotkań autorskich. I zanim każdy otrzymał książkę ze specjalną dedykacją i autografem można było potrzec pierścień spełniający najskrytsze marzenia.
Na zakończenie dzieci wręczyły pisarce drobny upominek i  zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci są najlepszym dowodem na to, że takie spotkania są niezwykle potrzebne. Pozwalają zaszczepić w najmłodszych miłość do książek.

Marzena Kopka