Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Czytanie bajek w bibliotece w Gliniance

Tradycyjnie maj – to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji, 20 maja- w naszej bibliotece zorganizowaliśmy spotkanie dla najmłodszych czytelników z Przedszkola „Zabawny kącik” z gościem specjalnym – Panią Elżbietą Krogul, która jest pielęgniarką w Ośrodku Zdrowia w Gliniance. Pani Elżbieta odwiedziła nas, aby poczytać dzieciom książki.

Dwie grupy maluchów – „Jeżyki” i „Żabki” przybyły pod opieką wychowawczyń: Pani Sylwii Miąsek, Pani Dominiki Sabak i Pani Jolanty Zielińskiej. Z racji swojej profesji, lektorka przywitała przedszkolaków w białym fartuchu. Ponieważ dzieci uwielbiają słuchać historyjek o zwierzętach, Pani Ela wybrała takie książki, które odpowiadają ich gustom . Przeczytała opowiadanie p.t. „Żyrafa u fotografa” ze zbioru p.t. „Owca kierowca… i inne bajki” – Małgorzaty Zielińskiej. Mali słuchacze bardzo szybko i rezolutnie odpowiadali na zagadki Kuby i Buby z książki Grzegorza Kasdepke, twierdząc wręcz, że są dla nich za łatwe. Historia kurki Czarnuszki, która znosiła kwadratowe jajka, opisana przez Fabrice Lelarge w książce p.t.”Zwierzyniaki czyli na opak zwierzaki” – bardzo ubawiła uczestników spotkania.
Myślę, że po wizycie w bibliotece, przedszkolaki z sympatią będą odnosić się do wizerunku osób w białych uniformach oraz, że głośne czytanie dzieciom jest skuteczną i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju umysłowego i społecznego.

Dorota Milewska