Pippi Wędrowniczka w Gliniance

9 maja gościliśmy w naszej placówce aktorów z krakowskiego teatru „Urwis”. Na przedstawienie pt. „Pippi Wędrowniczka” przybyły klasy drugie, ze Szkoły Podstawowej w Gliniance, wraz ze swoimi wychowawczyniami – Panią Antoniną Stec oraz Panią Beatą Szczęsną.

W rolę wesołej i sympatycznej Pippi wcieliła się Katarzyna Piwowarczyk, a jej partner Piotr Bajor przeistaczał się w mieszkańca Hawajów, Chin oraz Ameryki Północnej.
Bohaterka książki Astrid Lindgren, rudowłosa Pippi – wędruje po świecie w poszukiwaniu swojego taty. Poznaje różne kraje, ich mieszkańców, kulturę, stroje i zwyczaje. W tych podróżach towarzyszą jej widzowie, którzy biorą czynny udział w spektaklu, znakomicie się przy tym bawiąc.
Widowisko bardzo się wszystkim podobało. Takie imprezy pokazują nam, że biblioteki to nie tylko miejsca cichej pracy, ale mogą być także terenem radosnej i żywiołowej zabawy.

Dorota Milewska