Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Dnia 8 kwietnia w bibliotece w Wiązownie i w Gliniance miało miejsce spotkanie z Panią Renatą Piątkowską – znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Na spotkanie w Wiązownie przybyła grupa przedszkolaków z przedszkola Misia Uszatka, a bibliotekę w Gliniance odwiedziły dwie klasy pierwsze ze szkoły podstawowej. Autorce towarzyszyła Pani Malwina Elżbieta Kożurno – lektorka, która w ciekawy i zabawny sposób przeczytała fragmenty niektórych opowiadań.

Bohaterami tych opowiadań są dzieci, które nie tylko przeżywają ciekawe przygody, mają poczucie humoru i zwariowane pomysły, mają też swoje problemy nie zawsze rozumiane przez  dorosłych Pani Renata pytała dzieci czy mają w domu jakieś zwierzątka, bo ona bardzo lubi konie, psy i koty, które też są bohaterami jej książek. Opowiedziała krótką historyjkę o kotce i jej kociętach, które pływały na okręcie podwodnym. Są to nie tylko zabawne historie, w jej książkach zawartych jest mnóstwo mądrych przesłanek, które uczą dzieci zrozumieć otaczający świat. Jedną z takich książek jest m.in. „Twardy orzech do zgryzienia”, która opowiada o  dziecięcych zmartwieniach i sposobach radzenia sobie z nimi, a w książce „Gdyby jajko mogło mówić” wyjaśnia m.in. „skąd się wziął prima aprilis?, dlaczego malujemy pisanki?, czy potrzebne jest dodatkowe nakrycie przy wigilijnym stole?. Spotkania przebiegły w miłej, sympatycznej atmosferze. Wzięło w nich udział ponad 70 dzieci.
Na pamiątkę autorka otrzymała z rąk Pani Dyrektor Hanny Kobzy książkę „Gmina Wiązowna – przeszłość i teraźniejszość”, wpisała się do księgi pamiątkowej biblioteki, a dzieci miały możliwość zakupienia książek z jej autografem.

Teresa Naperty