Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

W dniu 21 maja 2014r.  mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece autorkę książek dla młodzieży Panią  Joannę Jagiełło. W spotkaniu uczestniczyły dwie klasy gimnazjum ze swoimi opiekunkami Panią Lidią Kołakowską, Panią Wiolettą Ceglińską i Panią Katarzyną Haczelą- Kalbarczyk.
Joanna Jagiełło ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako dziennikarka, nauczycielka i redaktorka, znana jest młodzieży  z dwóch swoich książek „Kawa z kardamonem” i „Czekolada z chili”,książek dla dzieci „Oko w oko z diplodokiem” oraz „PamiętnikCzachy”, a także dwóch tomików poetyckich: „Moje pierwsze donikąd”oraz „Ślady”.Jej debiutancka powieś„Kawa z Kardamonem” została wysoko oceniona przez krytyków i otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011.

Pani Joanna   bardzo  interesująco  opowiadała o tym, jak trudno wydać książkę , o problemach  związanych z jej wydaniem,  że trzeba być bardzo cierpliwym  w tym co się robi.  Powiedziała, że pisanie jest jej pasją, dużo pracuje, a pisze w  chwilach wolnych, podkreśliła, że trzeba  rozwijać swoje zainteresowania  i dopóki człowiek ma pasje, dopóty jest szczęśliwy.  Podczas spotkania  przeczytała fragmenty swoich  książek,   które jak sama powiedziała w dużej mierze oparte są na prawdziwych  wydarzeniach. Chętnie udzielała odpowiedzi na zadawane pytania.  Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki do książek z jej autografem, nie obyło się bez  pamiątkowego wpisu do kroniki biblioteki. Dwugodzinne spotkanie przebiegło w   serdecznej  atmosferze – autorka  okazała  się miłą, pogodną i uśmiechniętą osobą, z niezwykłą łatwością nawiązała kontakt z uczniami, co z pewnością wpłynie na  pozytywne wspomnienia  i  czytanie jej książek.
Tego typu spotkania  organizowane przez nasze (gminne) biblioteki  są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich autorów, są świetnym  sposobem  na  żywe spotkania z polską literaturą współczesną.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.
Teresa Naperty