Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Pisarka Renata Piątkowska w bibliotece w Gliniance

Renata Piątkowska mieszka w Bielsku-Białej, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Za książkę p.t. „Wieloryb” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Książki –  „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Opowiadania z piaskownicy” i zbiór opowiadań „Nie ma nudnych dni” zostały umieszczone na Złotej Liście Książek Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, a książka „Na wszystko jest sposób” została nagrodzona w ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Za całokształt twórczości literackiej autorka została uhonorowana Nagrodą im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Na spotkanie z pisarką zostały zaproszone dwie pierwsze klasy ze Szkoły Podstawowej w Gliniance.Uczniowie przybyli ze swoimi wychowawczyniami – Panią Barbarą Bieniek i Panią Katarzyną Dziewulską oraz stażystką Panią Gabrielą Woźnica.
Mimo podekscytowania niezwykłą wizytą dzieci tworzyły wspaniałą, zdyscyplinowaną i bardzo aktywną grupę słuchaczy. Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania i dopowiadali słowa, które lektorka, Pani Malwina Kożurno celowo pomijała.
Spotkanie było bardzo wesołe i pouczające. Bardzo dużo dzieci zakupiło książki autorstwa Renaty Piątkowskiej, a kolejka po autografy zdawała się nie mieć końca.
W podziękowaniu za miłe spotkanie pierwszoklasiści obdarowali obie panie koszyczkami pełnymi pięknych żonkili, po czym wszyscy ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.

Dorota Milewska