Ekologicznie w bibliotece w Duchnowie

Bibliotekę Publiczną w Duchnowie już po raz kolejny odwiedził teatr „Urwis” z Krakowa. Tym razem artyści zaprezentowali licznie przybyłym widzom spektakl pt. „Eko-Bartek”. Sympatyczny miś Bartek uczył dzieci ekologicznego podejścia do otaczającego go świata. W bajce przedstawione zostały podstawowe zasady dbania o środowisko: segregacja śmieci, oszczędzanie wody, recykling.

Miś zachęcał również wszystkich do zgłębiania swej wiedzy na temat środowiska w jakim żyjemy. W tym celu zaprezentował dzieciom kilka nowości wydawniczych zakupionych do naszej Biblioteki są to m.in. :

„Ekologia-poznaj jej prawa i reguły”
„Przyroda Polski-poznaj jej piękno i niepowtarzalność”
„Rośliny-poznaj ich sekrety i tajemnice”
„Pogoda-klimat i jego anomalie”

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przeglądały polecane książki, a po spektaklu bardzo chętnie wypożyczyły je do domu.
Artyści poinformowali również wszystkich o konkursie ekologicznym organizowanym przez naszą placówkę. Konkurs polega na rodzinnym wykonaniu plakatu w formacie A3 dowolną techniką plastyczną. Prace składać można w naszych Bibliotekach tj. w Wiązownie, Gliniance, Duchnowie do dnia 6 maja br. Serdecznie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Marzena Kopka