Konkurs recytatorski w Bibliotece Publicznej w Gliniance

Dnia 25 marca br. Biblioteka Publiczna w Gliniance gościła 3 grupy oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Gliniance. Uczniowie przybyli wraz ze swymi wychowawczyniami, aby wziąć udział w konkursie recytatorskim dla najmłodszych pt. “Mój ulubiony wiersz”.
W tym roku odbyła się już IV edycja tego konkursu, który tradycyjnie odbywa się w bibliotece. Tym razem młodzi recytatorzy mieli do dyspozycji mikrofon, co bardzo wzmocniło siłę głosu deklamujących.

Nie wszystkie dzieci miały dość odwagi, aby zaprezentować swój ulubiony wiersz, tym bardziej godni podziwu są ci wszyscy, którzy przystąpili do rywalizacji. Poziom recytacji był bardzo zróżnicowany, ponieważ do oddziałów przedszkolnych uczęszczają zarówno 6-latki jak i 5-latki.
W komisji oceniającej zasiadły 3 mamy uczniów klas 0: Pani Młot, Pani Ajdacka, Pani Kostecka oraz logopeda szkolny Pani Małgorzata Tkaczyk i kierownik biblioteki Dorota Milewska.
Spośród 40 uczestników konkursu, jurorzy wyłonili zwycięzców, do których należą:

Grupa 0a
I miejsce – Amelia Duda za wiersz Urszuli Kozłowskiej pt. “Bazyliszek”
II miejsce – Mikołaj Szafirowski za wiersz Juliana Tuwima pt. “Idzie Grześ”
III miejsce – Adrian Sochacki za wiersz Juliana Tuwima pt. “Abecadło”

Grupa 0b
I miejsce – Małgosia Zawadka za wiersz Juliana Tuwima pt “Zosia Samosia”
II miejsce – Mateusz Ajdacki za wiersz Juliana Tuwima pt. “Idzie Grześ”
III miejsce – Kacper Mnich za wiersz Juliana Tuwima pt. “Cuda i dziwy”

Grupa 0c
I miejsce – Wiktoria Bylinka za wiersz Joanny Papuzińskiej pt. “Modrzewie”
II miejsce – Jakub Młot za wiersz Danuty Wawiłow pt. “Babcia i pudel”
III miejsce – Szymon Drubkowski za wiersz Danuty Wawiłow pt. “Kopareczka”

Wyróżnione dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy oraz smaczne lizaki w kształcie serca.
Wszystkim zwycięzcom należą się serdeczne gratulacje.

Na zakończenie spotkania, wychowawcy oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, przekazali piękny dyplom z podziękowaniem, którego motto brzmi: “Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym”

Dorota Milewska