Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zabawa Mikołajkowa w Duchnowie

5 grudnia o godz. 17-tej w bibliotece w Duchnowie po raz kolejny gościliśmy teatr „Urwis” z Krakowa. Tym razem aktorzy poprowadzili zabawę Mikołajkową, w której czynny udział brały nie tylko dzieci ale również rodzice.
Przedstawienie rozpoczęło się od wspólnego przebudzenia niedźwiadka, który jak wiadomo smacznie śpi o tej porze roku.

Dzięki pomocy elfa, dzieciom udało się obudzić zwierzątko z zimowego snu. Elf razem z małymi widzami opowiedzieli misiowi o tradycji ubierania choinki. Niezastąpieni w tej roli okazali się trzej widzowie, którzy zostali ubrani w świąteczne ozdoby. Dodatkowo nawet zatańczyli i zanucili na specjalnych trąbkach melodie kolęd. Nastrój świąteczny udzielił się wszystkim i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez naszych gości. Zabawę przerwał Święty Mikołaj, który przybył do nas z bardzo ważnym przesłaniem. Przypomniał wszystkim jak ważne jest czytanie książek. Zwracając szczególną uwagę na to iż obecnie zbyt dużo czasu poświęcamy komputerowi, grom i telewizji zapominając o książkach.  Zaproponował dzieciom kilka nowości wydawniczych zakupionych do naszej biblioteki zachęcając do lektury. Wielu czytelników skorzystało z tej możliwości. Niektórzy pierwszy raz byli w naszej bibliotece więc bardzo chętnie założyli sobie karty czytelnicze.
Głównym celem tego typu imprez w naszej placówce jest pokazanie, że duch biblioteki mieszka w książkach. Pragnę aby to właśnie książki były na pierwszym miejscu dla osób odwiedzających naszą bibliotekę. Nie zapominajmy o rozbudzaniu w dzieciach zainteresowań czytelniczych, gdyż jest to bardzo ważne w ich rozwoju nie tylko intelektualnym ale również emocjonalnym i społecznym.
Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodyczami, a pomocnik Świętego Mikołaja w tle świątecznych piosenek puszczał dzieciom duże ilości mydlanych baniek.
Mam nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas i teraz jeszcze częściej będą odwiedzać bibliotekę.

Marzena Kopka