Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Strona internetowa biblioteki – lekcja biblioteczna

28 listopada w bibliotece w Wiązownie odbyła się lekcja biblioteczna na którą przybyli uczniowie piątej klasy szkoły podstawowej ze swoją wychowawczynią Panią Hanną Sekulską. Tematem lekcji była „Internetowa strona biblioteki”.
Głównym celem tego typu zajęć jest popularyzacja biblioteki i jej zbiorów, uświadomienie uczniom roli książki w życiu człowieka i oczywiście zachęcenie do czytania i wypożyczania książek. Uczniowie poznali zasady zapisania się do biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Dowiedzieli  się  jak wiele zalet ma  system  „MATEUSZ”,  który  funkcjonuje  w  naszych placówkach. Umożliwia  on  m.in.  sprawdzanie swojego konta , rezerwacja książek, przedłużenie terminu zwrotu  wypożyczonych pozycji.  Po krótkim wprowadzeniu  zaprezentowano  uczniom stronę  internetową biblioteki , a następnie  odbyły się ćwiczenia praktyczne dotyczące katalogu elektronicznego. Chętni  uczniowie mieli możliwość  pokazania swoich umiejętności w wyszukiwaniu   książek według różnych  indeksów  (autorskim, tytułowym,  tematycznym). Okazało się, że piątoklasiści  bardzo  szybko   opanowali  zdobytą wiedzę  i obiecali, że będą korzystać  ze zbiorów i  odwiedzać  naszą stronę internetową.

www.bp-wiazowna.pl

Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Teresa Naperty

dsc00639