Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Dnia 12 czerwca  w bibliotece w Wiązownie gościł Pan Grzegorz Kasdepke autor książek dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, wielu prestiżowych nagród, były wieloletni redaktor naczelny  magazynu dla dzieci “Świerszczyk”. Na spotkanie z pisarzem przybyła grupa sześciolatków z Gminnego Przedszkola w Wiązownie ze swoimi opiekunkami Panią Halinką Rucińską i Panią Pauliną Masna.
W naszej bibliotece książki tego autora cieszą się dużym zainteresowaniem, chętnie czytają je nie tylko dzieci, ale i rodzice, gdyż  napisane są z poczuciem humoru, potrafią rozbawić największego ponuraka, uczą jak radzić sobie z emocjami, pomagają rozwikłać wiele dziecięcych problemów. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały wspomnień autora z dzieciństwa, o tym, że wcale nie zamierzał pisać książek, że inspiracją do pisania stał się jego sześcioletni synek Kacper, dla którego napisał swoją pierwszą książkę “Kacperiada”.

Zwierzył się, że obecnie mniej spotyka się z dziećmi i z młodzieżą, gdyż więcej czasu poświęca swojemu  synowi, który za rok będzie zdawał maturę. Pan Grzegorz od samego początku wprowadził wesoły nastrój i miłą atmosferę, dlatego też maluchy ośmielone chętnie brały udział w rozmowie na temat m.in. skąd się biorą dzieci?, albo co to znaczy  “robić kogoś w balona”, “zbijać bąki”, “czuć się jak ryba w wodzie”, “pocałować klamkę”, “dostawać małpiego rozumu”. Było sporo śmiechu i dobrej zabawy. Nie obyło się bez zadawania pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Na zakończenie każdy mógł zakupić książkę i otrzymać autograf. Pan Grzegorz wpisał się do księgi pamiątkowej. Spotkanie upłynęło jak zwykle w miłej, wesołej atmosferze.
Mamy nadzieję, że spotkania, które organizujemy w naszych bibliotekach zachęcą młodych czytelników do ich odwiedzania i czytania książek.
Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty