Grzegorz Kasdepke w Bibliotece Publicznej w Gliniance

W środę 12 czerwca br Bibliotekę Publiczną w Gliniance odwiedził znany autor książek dla dzieci i młodzieży – Grzegorz Kasdepke.
Pisarz ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego utwory publikowane były w popularnych dziecięcych pismach tj. “Świerszczyk”, “Ciuchcia”, “Komiksowo” i “Wesołe Literki”. Grzegorz Kasdepke jest również twórcą słuchowisk radiowych i autorem scenariuszy  programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa).
Pisarz jest laureatem Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego (za książkę “Kacperiada…”), dwukrotnym zdobywcą Nagrody Edukacyjnej XXI (za książki “Co to znaczy…” oraz “Bon czy ton”), otrzymał wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY za książkę “Horror, czyli skąd się biorą dzieci” oraz w konkursie na najlepszą książkę roku za utwór “Rózga”.