Spotkanie z książką

Dnia 16 maja bibliotekę w Wiązownie odwiedziła grupa “Jagódek” z przedszkola w Wiązownie z opiekunkami Panią Mariolą Łysik i Panią Barbarą Mucha. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej „Spotkanie z książką”. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w „świecie książek”. Jest to szczególny czas, bowiem maj jest miesiącem bibliotek i bibliotekarzy.

Celem  spotkania było zapoznanie z  księgozbiorem biblioteki, z zasadami wypożyczania, a przede wszystkim  zachęcanie do czytania, wyrabianie nawyku sięgania po książkę już od najmłodszych lat.  Dzieci mają wtedy możliwość swobodnego oglądania, dotknięcia   pięknych, bogato ilustrowanych książek i wybrania dla siebie tej, która ich najbardziej zainteresuje. Spotkanie nie mogło się odbyć bez rytuału głośnego czytania. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadań „Pożeracz książek” i “Z czego żyją duchy” z książki „Opowieści straszne i niestraszne” C. Funke. Chętne i odważne recytowały poznane w przedszkolu wierszyki. Na zakończenie miłego spotkania otrzymały słodkie upominki i wszystkie jednogłośnie obiecały, że będą odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki.
Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty