Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z Robertem Karwatem

Dnia 10 kwietnia gościem biblioteki w Wiązownie był Pan Robert Karwat – autor baśni, bajek oraz opowiadań i powieści o miłości, a uzupełnieniem jego twórczości są eseje, felietony, teksty satyryczne, opowiadania fantastyczne oraz wiersze. Na spotkanie z pisarzem przybyli uczniowie klas szóstych ze swoimi opiekunkami Panią Bogumiłą Majewską i Panią Martą Prusińską. Autor rozpoczął od zaśpiewania piosenki  swojego autorstwa, powiedział kilka słów o sobie, przeczytał fragment  książki, odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież m.in. „od kiedy zajmuje się pisaniem książek, czy wcześniej lubił czytać, co go inspiruje, o której porze dnia najczęściej zabiera się do pisania.

Odpowiadał szczerze i otwarcie. Podkreślił, że ważną rolę w jego utworach odgrywa przyroda i to ona jest inspiracją dla jego twórczości. Główne przesłanie jego opowieści to wiara w pozytywne wartości, podkreślił, iż skutecznym sposobem na kłopoty są miłość, przyjaźń, a przekonał się o tym na podstawie własnych doświadczeń. Zachęcał, by nikt nie rezygnował ze swoich marzeń, a marzenia się spełniają.
Na  koniec spotkania Pan Robert wpisał się do księgi pamiątkowej biblioteki, podarował zbiór opowiadań pt „Pióra motyla”,  chętni uczniowie zakupili książkę z dedykacją, zabrali ze sobą pamiątkowy kamień oraz fragment opowiadania z jego autografem.

Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty