Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Dnia 17 maja w bibliotece w Wiązownie odbyło się spotkanie autorskie z  pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Spotkanie  zorganizowano z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima. Z wizytą do biblioteki przybyli zaproszeni  pierwszoklasiści  ze  swoimi wychowawczyniami – Panią Anną  Ostrysz i Panią Dorotą Jabłońską.

Agnieszka Frączek mieszka w Warszawie, wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest germanistką i  leksykografem, a przede wszystkim  poetką.  Jest  też miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są  bohaterami jej utworów. Podczas spotkania  czytała  fragmenty swoich książek i poprowadziła krótką lekcję z języka polskiego. Bawiła się z dziećmi najczęściej popełnianymi błędami językowymi. Wykorzystała wiele ciekawych przykładów. Każdy z uczestników chyba na zawsze zapamiętał, że  ubieramy choinkę, a nie spodnie, bo spodnie wkładamy. Pisząc teksty dla najmłodszych  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania  i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. W  interesujący  sposób opowiedziała jak powstaje książka, zwróciła uwagę na pracę ilustratora książek, że  czytany tekst  można lepiej zapamiętać właśnie  dzięki ciekawym ilustracjom. Nie zabrakło też pytań na które chętnie odpowiadała.  O tym jak bardzo podobała się twórczość  Pani Agnieszki świadczą wszystkie sprzedane jej  książki, do których wpisywała dedykacje i autografy.  Za ciekawe, pełne humoru spotkanie uczestnicy wręczyli autorce kartkę z podziękowaniami, natomiast  dzieci otrzymały  zakładki  do książek.  Nie zabrakło  pamiątkowego  zdjęcia oraz wpisu do Kroniki Biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty