Spotkanie autorskie z Robertem Karwatem

10 kwietnia br. w Bibliotece Publicznej w Gliniance odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem p. Robertem Karwatem, na które przybyła 40-to osobowa grupa uczniów klas drugich tutejszego gimnazjum wraz ze swoimi polonistkami p. Ireną Kochaniak i p. Moniką Dąbała.
Temat spotkania zatytułowany “Miłość albo demony” – oparty został na książkach p. Karwata tj. “Drugie skrzydło”, “Pióra motyla”, “Na skrzydłach marzeń” oraz piosenkach i wierszach z tomiku “Już za chwilę…”.

Autor zaprezentował kilka swoich wierszy i fragmentów książek. Starał się zachęcić młodych słuchaczy do refleksji nad tym, co w życiu jest istotne, z czym młodzi ludzie muszą sobie poradzić, aby uniknąć lęku, niezrozumienia, samotności i rozczarowań. Pisarz dzielił się z młodymi ludźmi swoim życiowym doświadczeniem. Mówił o potrzebie miłości, akceptacji, przyjaźni.

Na zakończenie spotkania, autor wpisał się do Kroniki Biblioteki oraz ofiarował naszej placówce swą książkę pt. “Na skrzydłach marzeń” – w której napisał:

“Na skrzydłach marzeń w drogę wypływamy
Nie wiedząc często, gdzie nas rzucą fale
Życie jest baśnią, którą odkrywamy
Aby królestwo miłości odnaleźć”.

Dorota Milewska