III Edycja konkursu recytatorskiego Zerówek

22 marca b.r. w Bibliotece Publicznej w Gliniance zmierzyli się w sztuce pięknej recytacji najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gliniance. W przesłuchaniach konkursowych brało udział 23 uczestników z kl. 0a i 0b. Celem konkursu było m.in. kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozbudzanie zainteresowań literackich oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum.

W jury zasiadły dwie mamy uczestników konkursu oraz stażystka ze szkoły Weronika Jarmołkowicz i kierownik biblioteki. Przy ocenie uczniów jury wzięło pod uwagę dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie oraz interpretację utworów. Po zakończeniu występów komisja oceniająca wyłoniła zwycięzców.

Grupa 0a
I miejsce – Szymon Twardowski za wiersz “Stefek Burczymucha”
II miejsce – Kacper Mnich za wiersz “Grześ”
III miejsce – Helena Bogucka za wiersz “Panna Helenka”

Grupa 0b
I miejsce – Kalinka Bogucka za wiersz “Motyle”
II miejsce – Edyta Nowak za wiersz “Miś”
III miejsce – Marcin Ładno za wiersz “Dwa Michały”

Wszystkie dzieci zostały poczęstowane cukierkami – te które wygrały – w nagrodę, a te, którym się teraz nie powiodło – na pocieszenie.
Na pożegnanie kierownik biblioteki otrzymała od dzieci w prezencie ślicznego wielkanocnego zajączka.
Mam nadzieję, że spotkania takie jak to wpłyną pozytywnie na rozwijanie uzdolnień recytatorskich i ekspresji twórczej dzieci.
Dorota Milewska