Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Monika Sokołowska w bibliotece w Gliniance

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2012/2013 przybyli w Szkole Podstawowej w Gliniance nowi uczniowie klas „0”. Są to niewątpliwie przyszli potencjalni czytelnicy, którzy 10 października br. waz z wychowawczyniami p. Jadwigą Książek i p. Katarzyną Dziewulską po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę.
Aby ta pierwsza wizyta w „królestwie książek” na długo zapadła dzieciom w pamięci – na spotkanie zaproszona została przewodnicząca Rady Gminy Wiązowna pani Monika Sokołowska, która mimo licznych obowiązków chętnie zgodziła się przeczytać uczniom parę bajek.

Najpierw opowiedziała kilka słów o sobie, o tym, kto to jest radny, przez kogo jest wybierany i czym się zajmuje. Aby uświadomić słuchaczom czym są „demokratyczne wybory” – dała dzieciom do wyboru kilka tytułów bajek i na zasadzie głosowania wybrano bajkę do przeczytania. Wygrało m.in. opowiadanie o rybce MiniMini i nowym przyjacielu oraz bajka  „Ołowiany żołnierzyk”. W trakcie czytania radna zadawała pytania, na które dzieci chętnie odpowiadały.
Na zakończenie spotkania, pani Monika powiedziała dzieciom, że ten dzień jest dla niej dniem szczególnym, ponieważ obchodzi swoje urodziny, więc wszyscy obecni, zgodnym chórem, zaśpiewali „100-lat” oraz wręczyli piękny bukiet kwiatów. Miejmy nadzieję, że wizyta w bibliotece sprawiła dzieciom ogromną radość.
Spotkanie zostało uwiecznione na zdjęciach, które prezentujemy poniżej.

Dorota Milewska