Warsztaty dla młodzieży

Dnia 10.10.2012r. w bibliotece w Wiązownie odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Stres – jak sobie z nim radzić?”. Warsztaty były kontynuacją zajęć z dnia  5.06. 2012r. , dlatego na zajęcia przybyli ci sami uczniowie, obecnie pierwsza klasa gimnazjum ze  swoją wychowawczynią Panią Hochman-Słoma Karoliną. Warsztaty poprowadziła Pani Katarzyna Żero –  specjalistka w zakresie problematyki stresu, rozwiązywania konfliktów, pracująca z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami.

Celem tych zajęć było przypomnienie  i pogłębienie wiedzy na temat zjawiska stresu, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych,  uświadomienie uczniom, że jest on nieodłącznym czynnikiem życia każdego z nas i każdy indywidualnie  musi wypracować metody radzenia sobie z nim. Po ciepłym i miłym powitaniu  prowadząca poprosiła  o przedstawienie się każdego z  uczestników  i  podzielenie się wrażeniami „co dobrego spotkało cię od ostatniego naszego spotkania?”. Zwróciła uwagę na kilka najprostszych metod relaksacyjnych takich jak : aktywność fizyczna, ćwiczenia oddechowe, śmiech, muzyka. Przeprowadziła krótki seans z wykorzystaniem muzyki, bowiem odpowiednio dobrana muzyka  w dużym stopniu wpływa na stan psychiczny, jest źródłem radości i odprężenia. Wspomniała o  rysowaniu i kolorowaniu mandali przy spokojnej muzyce  jako ciekawej formie zabawy i ćwiczeń relaksująco- odprężających. Na zakończenie  prowadząca przeczytała bajkę „O ciepłym i puchatym” i poprosiła uczestników o wypełnienie  ankiety dotyczącej oceny przeprowadzonych zajęć. Ocena była pozytywna, a Pani psycholog podziękowała wszystkim za zaangażowanie uczniów  i miłą współpracę.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty