Lekcja biblioteczna z kl. III A

W piątek 9 marca br. w Bibliotece Publicznej w Gliniance gościła kl. IIIa z p. Barbarą Bieniek. Uczniowie w ramach poszerzenia wiedzy o ksiązce wysłuchali pogadanki na temat historii książki – dawne formy książek, historia druku. Dowiedzieli się również o wielu funkcjach biblioteki publicznej – gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie książek, spotkania autorskie, prezentacja różnych wystaw, konkursy recytatorskie, lekcje biblioteczne. Dzieci zadawały dużo pytań kierowniczce biblioteki np. ile jest książek w bibliotece, jaka książka jest najstarsza w bibliotece, która książka jest najgrubsza. Prawie cała klasa wyraziła chęć zapisania się do biblioteki, część uczniów już posiada kartę biblioteczną. Na zakończenie lekcji uczniowie podziękowali bibliotekarce, wręczając jej piękne kwiaty.

Dorota Milewska