Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Miło i przyjemnie w bibliotece w Wiązownie

Dnia 8.03.2012r.  bibliotekę w Wiązownie odwiedziły dzieci z Niepublicznego  Przedszkola  „Zabawny  kącik” w Gliniance. Była  to grupa  „ Jeżyki” ze swoją wychowawczynią  Panią  Pauliną  Urbańską i  grupa  „Żabki” z  Panią  Martyną Rucińską.  Wycieczki do  biblioteki  są dla dzieci wielką atrakcją, tym bardziej, że  grupka przedszkolaków  przyjechała z  Glinianki  autobusem.

Głównym celem takich spotkań  jest  głośne czytanie, rozwijanie u dzieci zainteresowania książką  poprzez bezpośredni z nią kontakt właśnie w bibliotece, oswajanie dzieci z miejscem, które  powinno kojarzyć się z czymś miłym i przyjemnym. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały całą bibliotekę, bogato ilustrowane książeczki dla dzieci, szczegółowo odpowiadały na wszystkie zadawane im pytania. Bardzo uważnie słuchały i były grzeczne podczas czytania  zabawnych opowiadań  „Awantura na podwórku”,  „Z tatą w cyrku” i  „Z tatą w zoo” autora książek dla dzieci Wiesława Drabika. Na zakończenie  przedszkolaki otrzymały słodkie upominki i zakładki do książek. Spotkanie zakończyło się wpisem do księgi pamiątkowej i wspólnym  grupowym zdjęciem. W miłej i przyjemnej atmosferze  dzieci opuściły bibliotekę.
Wszystkim bardzo dziękujemy, a rodziców zapraszamy do odwiedzania biblioteki ze swoimi dziećmi i do kształtowania nawyku czytania książek już od najmłodszych lat.

Dziękujemy i zapraszamy!

Tekst i foto: Teresa Naperty